Skip Navigation Links.

USB-C Хаб

GB-USBHUB14
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GOOBAY
USB-C Хаб, 2 Портен, USB 3.0, RJ45, Бел
1.490 ден
(вклучено ДДВ): 70,95 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Со користење на USB 3.0 хабот може да го поврзете вашиот десктоп или лаптоп компјутер со уред кој имa USB-C порта, кој обезбедува брзина на трансфер на податоци до 5Gbps. Хабот има вградена Ethernet конекција со брзина од 10/100/1000 Mbps и автоматска детекција.

 

Карактеристики:

  • Тип: надворешен
  • Број на порти: 2
  • Конекција: USB 3.0
  • Ethernet конекција
  • Погоден за MacBook со USB-C™ порта
USB Конекција
USB3.0
Број на USB порти
2
Тип на напојување
USB
Напојување (DC) 5 V-DC
Тип на конекција
USB C
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.