Skip Navigation Links.

Raspberry Pi 3

RASPBERRY-PI/3
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RASPBERRY PI

Raspberry Pi претставува мал компјутер со големина на кредитна картичка кој може да се приклучи со вашиот телевизор и тастатура. Тоа е мал и моќен компјутер кој може да се користи за повеќето од работите кои ги прави и вашиот десктоп компјутер, како табели, процесирање на текстови и игри. Исто така може да испорача и HD видео.

3.330 ден
(вклучено ДДВ): 158,57 ден
на лагер
w

Raspberry Pi 3 моделот B е третата генерација на Raspberry Pi. Го замени оригиналниот Raspberry Pi 2 модел B во феврурари 2016.

 

Споредено со Raspberry Pi 2 овој модел има:

 • A 1.2GHz 64-bit quad-core ARMv8 CPU
 • 802.11n Wireless LAN
 • Bluetooth 4.1
 • Bluetooth Low Energy (BLE)

 

Исто како и Pi 2, оваа верзија има:

 • 1GB RAM
 • 4 USB порти
 • 40 GPIO пинови
 • Full HDMI порт
 • Ethernet порт
 • Комбиниран 3.5mm аудио конектор со композитно видео
 • Camera интерфејс (CSI)
 • Display интерфејс (DSI)
 • Слот за Micro SD картичка
 • VideoCore IV 3D графички процесор

Raspberry Pi 3 има идентичен механички формат како и претходниот Pi 2 (и Pi 1 Model B+) и има комплетна компатибилност со Raspberry Pi 1 и 2.

Архитектура
ARM
Процесор
BCM2837 64bit ARMv8 Quad Core
Работен Напон
3.3V
Категорија
Raspberry Pi
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2017 Loging Electronics. All rights reserved.