Skip Navigation Links.

USB-C Кабел

CLCT-C025/1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CLICKTRONIC
USB-C Кабел, Син, C-тип Машко v3.1 / A-тип Машко v2.0, 1 m
1.229 ден
(вклучено ДДВ): 187,47 ден
Беспл. Испор.
w

USB кабел USB-C машко/ USB A машко со позлатени конектори за брз пренос на податоци и полнење на мобилни уреди. Компатиблен со повеќе уреди за складирање податоци и периферни уреди, како хард дискови или хабови. Обезбедува пренос на податоци со брзина до  5 Gbps и полнење на уреди до 4.5 W. Позлатените конектори овозможуваат минимален отпор при трансмисија. USB-C конекторот може да се користи од двете страни.

Карактеристики:

  • Позлатени конектори (24 карати)
  • Конектор А: USB-C машки
  • Конектор Б: USB A машки v3.0
  • Идеален проток на сигналот и двојна заштита
  • Димензии на USB-C конекторот: (30.5х12х8)mm
  • Димензии на USB A конекторот: (32.9х15.5х8)mm
  • Материјал на проводникот: 99,9% безкислороден бакар
  • Должина: 1m
Должина 1 m
Конектори А
USB C-type
машко
Конектори Б
USB A-type
машко
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.