Skip Navigation Links.

Тестер за Електрична Енергија

FLUKE T6-1000/EU
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Тестер за Електрична Енергија, 2-полен, 200A, 1000 V, 100 kR
20.283 ден
(вклучено ДДВ): 3.094,02 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Fluke T6-1000/EU е електричен тестер со иновативната FieldSense технологија за мерење на напон до 1000 V AC низ отворената вилушка, без контакт со напон.

Карактеристики:

 

 • FieldSense технологија за мерење на напон и струја  без електричен контакт со мерна точка под напон
 • Истовремен приказ на измерениот напон и струја на дисплејот
 • Мерни подрачја 1 до 1000 V AC или DC односно 0 до 200 A АС
 • ТrueRMS мерења АС напон и струја
 • Отпорност 1 Ω до 100kΩ
 • Отвор на клештата: 17,8 mm
 • Мерење на фреквенција:45-65Hz
 • HOLD функција
 • Позадинско осветлување на дисплејот
 • Компатибилен со Fluke TPAK, магнет за закачување на инструментот на метална основа
 • Стандардна гаранција од две години; продолжување на гаранцијата до 4 години преку регистрација на инструментот на страната на производителот во рок од 45 дена од набавката


Составен од: тестер, вградени мерни сонди со заменлив врв 4mm, корисничка документација

Тип на тестер на напон
Двополен (две сонди)
Детекција на присуство на напон
Мерење на напон на LCD дисплеј
Мерење на AC напон 1 - 1000 V
Мерење на DC напон 1 - 1000 V
Испитување на редослед на фази
Не
Мерење на отпорност 100 KΩ
Мерење на АС струја 200 A
Мерење на фреквенција 65 Hz
Испитување на куса врска
Да
Напонска категорија
CAT III 1000V
CAT IV 600V
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.