Skip Navigation Links.

Образовен Развоен Комплет

MB TOTEMSPIDER
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BINARYBOTS
Образовен Развоен Комплет за BBC micro:bit, Тотем Пајак
5.650 ден
(вклучено ДДВ): 269,05 ден
Беспл. Испор.
w

Образовен развоен комплет, за самоградба на Тотем Пајак- робот.

Totem Spider™ е еден од вонземјанските роботи пронајдени на Планета Тотем. Корисниците можат да го градат својот робот и да научат да кодираат, правејќи возбудливи работи со помош на сензорите.

 

Карактеристики:

  • BinaryBots плочка за кинетички сензори
  • Може да се користи со BBC micro:bit мини компјутер

Содржина:

  • Сите елементи потребни за изградба на Totem Spider & trade ;
  • Упатство,
  • Уникатен пајак со мотор,
  • BBC micro:bit power и интерфејс плочка,
  • Моќна BinaryBots плочка за сензори
  • Тотем шрафцигер

 

Се испорачува без BBC micro:bit, кој се продава одделно.

Изведба
BBC Micro:bit Boards
Категорија
Образовен Кит
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.