Skip Navigation Links.

Образовен Развоен Комплет

MB BINARYUFO W/O
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BINARYBOTS
Образовен Развоен Комплет за BBC micro:bit, UFO
2.890 ден
(вклучено ДДВ): 137,62 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Образовен развoен комплет, за самоградба на НЛО (летечка чинија).

 

Карактеристики:

 • Паметна играчка летечка чинија-образовен развоен комплет
 • Ги учи децата како да кодираат со користење на светла и звуци
 • Можете да изградите и кодирате сопствен робот
 • Лесно и забавно да научеите да кодирате со многу активности 
 •  

Содржина:

 • Картонски плочи за Binary UFO,
 • Листови со налепници,
 • Налепници за медали,
 • Упатство
 • Картонски држач, 
 • Звучник поврзан на жици со крокодил штипки
 • Температурен сензор поврзан на жици со крокодил штипки
 • Сензор за движење поврзан на жици со крокодил штипки
 • Светлосен сензор поврзан на жици со крокодил штипки
 • LED диоди
 • Држач за батерии
Изведба
BBC Micro:bit Boards
Категорија
Образовен Кит
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.