Skip Navigation Links.

Компактен IR температурен сензор

OPTR.CSM LT15SFK
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Optris

Компактен IR термометар со глава од не'рѓосувачки челик (M12x1), електроника интегрирана во приклучниот кабел, аналоген излез 0-5/10 V или 4-20 mA, излез за аларм, влез за програмирање. Комплет со USB интерфејс.

16.357 ден
(вклучено ДДВ): 2.495,14 ден
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w

Optris CSM LT15SFK, дел од серијата CSmicro LT, содржи иновативна, минијатурна мерна глава од нерѓосувачки челик, оптимално прилагодена за инсталација во мали простори. Неговата мала големина и отпорноста на температурата до 120 ° C ја прават особено економична механичката интеграција на мерната глава.

Интелигентниот LED дисплеј работи опционо како алармен сигнал, за самодијагностика или приказ на температурниот код. Поставувањето на електронските компоненти во кабелот овозможува употреба на мерниот сензор во услови со значително повисоки температури на амбиентот.

Серијата CSmicro може да се управува преку новата IR мобилна апликација (Android). Апликацијата овозможува следење на отчитувањето и конфигурирање на отчитувањата на
паметен телефон или таблет.

 

Карактеристики:

 • Димензија на мерната глава: M12x1, должина 28 mm, куќиште од нерѓосувачки челик
 • Температурен опсег: - 50°C до 1030°C
 • NETD: 50mK
 • Цврста обвивка од силиконска оптика
 • Индикации за аларм со зелена LED, со цел поддршка, самодијагностика или темп. ознака за код
 • Нагодувачки аналоген излез: 0 - 5/10 V или 4 - 20 mA; дополнителен  алармен излез
 • Едноставно програмирање преку апликација за паметни телефони (IR MOBILE) или Windows софтвер (CompactConnect)
 • Напојување: 5-30 V DC
 • Работна температура на главата на сензорот: -20 до 120°C
 • Работна температура на електрониката: -20 до 80°C
 • IP 65 заштита


Комплетот содржи:
 

 • CSmicro сензор со штраф
 • Кабел за поврзување,1 m (50 cm меѓу сензорот и електрониката)
 • USB кабел за поврзување на паметен уред со USB-A и USB-C завршетоци
 • Упатство за употреба
Температурен опсег -50 - 1030 °C
Браново подрачје
8-14 um
Време на одзив 14 ms
Ласер
Без ласер
Оптичка резолуција
15:1
Процесен излез
4..20mA
0-5V
0-10V
Комуникациски интерфејс
USB
Напон за напојување DC 5 - 30 V
IP заштита
IP65

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.