Skip Navigation Links.

Поликристален фотонапонски панел

PIK265P(60)
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PiKCELL GROUP

Поликристален фотонапонски панел за производство на електрична енергија од сончевата светлина, моќност 265W.

 

7.542 ден
(вклучено ДДВ): 1.150,47 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

PIK265P(60) - Поликристален фотонапонски панел за производство на електрична енергија од сончевата светлина, моќност 265W. Панелот се состои од 60 фотонапонски ќелии распоредени во 6 редови и 10 колони. Одлични перформанси дури и при услови на слаба сончева светлина.

 

Карактеристики:

 • Номинална моќност: 265W
 • Ефикасност на панелот: 17,6%
 • Составен од 60 фотонапонски ќелии со димензија: (156x156)mm
 • MPP излезен напон: 32V
 • MPP излезна струја: 8,3А
 • Толеранција на излезната моќност: ± 3%
 • IP67 приклучна кутија за работа во услови на надворешни влијанија
 • Анодизирана алуминиумска рамка со отвори за истекување на вода
 • 3,2mm стакло со антирефлексивен слој
 • Голема ефикасност на панелот базирана на водечките иновации во фотонапонската технологија
 • Намалени загуби поради нечистотии на површината на панелот
 • Димензија: (1640x990x45)mm
 • Тежина: 17.2kg

 

Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.