Skip Navigation Links.

Raspberry Pi 4 Model B

RASPBERRY-PI4/4G
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RASPBERRY PI
Код од Произв.: Raspberry-PI-4-4GB

Развојна Плочка Raspberry Pi 4 Model B, 4GB, Компјутер на Плочка

5.545 ден
(вклучено ДДВ): 264,05 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Rasbberry Pi 4 Model B е најновиот производ во популарната палета компјутери Raspberry Pi. Има зголемени карактеристики во однос на  брзина на процесорот, мултимедијални перформанси, меморија и поврзувањето во споредба со претходната генерација Raspberry Pi 3 Model B +, при тоа ја задржува компатибилноста наназад и има слична потрошувачка на енергија. За крајниот корисник, Raspberry Pi 4 Model B обезбедува перформанси споредливи со компјутерските системи за x86 нивоа на влез. Клучните карактеристики на овој производ се: 64-битен четири-јадрен процесор со високи перформанси, поддршка со двоен дисплеј со резолуција до 4K преку две микро-HDMI порти, видео-декодирање на хардвер со 4Kp60, 1 GB RAM меморија, двоен опсег 2.4 / 5.0GHz безжичен LAN, Bluetooth 5.0, Gigabit Ethernet, USB 3.0 и можност за PoE (преку посебен додаток PoE HAT). Двојниот опсег безжичен LAN и Bluetooth имаат сертификат за модуларна усогласеност, овозможувајќи и на плочата да биде дизајнирана во крајни производи со значително намалување на тестирањата за усогласеност, како и намалување на трошоците и времето.

Карактеристики:

 • Broadcom BCM2711, quad-core Cortex-A72 (ARM v8) 64-bit SoC @ 1.5GHz
 • 4GB LPDDR4-2400 SDRAM
 • 2.4GHz and 5.0 GHz IEEE 802.11b/g/n/ac wireless LAN, Bluetooth 5.0, BLE
 • True Gigabit Ethernet
 • 2x USB 3.0 порти, 2 x USB 2.0 порти
 • Комплетно компатибилен со 40-пинскиот GPIO header
 • 2x Micro HDMI порти со поддршка до 4K 60Hz видео резолуција
 • 2-lane MIPI DSI/CSI порти за камера и дисплеј
 • 4-полен стерео аудио и композит видео порта
 • MicroSD -слот за внесување на оперативниот систем и складирање на податоци
 • Побарува напојување од 5.1V, 3A преку USB-C или GPIO
 • Овозможено PoE (Power over Ethernet) (преку дополнителен PoE HAT)
Архитектура
ARM
Работен Напон
5V
Категорија
Raspberry Pi
Разно
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.