Skip Navigation Links.

Резултати од пребарување

Пронајдени се 50 производи со клучен збор: ahlborn
Производи на страна:
Страна 1 од 4
Z9-0027
Брзо инфо
(0)

AHLBORN - Каталог на Мерна Опрема.

Повеќе
Само во продавница
AHL ZA9000-FS0
Брзо инфо
(0)

Конектор наменет за приклучување на DC mV-сигнали  на ALMEMO модуларните инструменти.

1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9000-FS3
Брзо инфо
(0)

Конектор наменет за приклучување на DC напонски сигнали на ALMEMO модуларните инструменти.

1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9601-FS1
Брзо инфо
(0)

Конектор наменет за приклучување на DC mA сигнали на ALMEMO модуларните инструменти.

2.036 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FTF109-PH
Брзо инфо
(0)

Температурна сонда за површински мерења до 500C.

6.107 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FTF104-PH
Брзо инфо
(0)

Температурна сонда за површински мерења до 500C.

6.107 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MT2420-1L
Брзо инфо
(0)

Термометар во мини изведба за употреба со различни типови на термопарови.

10.687 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2490-1L
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со еден ALMEMO влезен приклучок и меморија за 100 мерни вредности.

16.285 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL FY96-PHEK
Брзо инфо
(0)

Сонда за мерење на pH вредности наменета за употреба со ALMEMO мерните уреди.

8.070 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2490-2
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со два ALMEMO мерни влезови, меморија за 100 резултати, комуникација и подршка за аналоген излез (опција).

24.064 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9904-AB1
Брзо инфо
(0)

Модул за аквизација на AC струја до 1A наменет за употреба со ALMEMO мерните инструменти.

17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9901-AB4
Брзо инфо
(0)

Модул за аквизација на DC струја до 10A наменет за употреба со ALMEMO мерните инструменти.

17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9400-FSK
Брзо инфо
(0)

Конектор наменет за приклучување на K-тип температурни сензори на ALMEMO модуларните инструменти.

2.617 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL ZA9040-FS
Брзо инфо
(0)

Конектор наменет за приклучување на NTC температурни сензори на ALMEMO модуларните инструменти.

1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
AHL MA2490-1
Брзо инфо
(0)

ALMEMO компактен мерен инструмент со еден ALMEMO влезен приклучок, меморија за снимање на 100 мерни резултати, комуникација и подршка за аналоген излез.

21.374 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.