Skip Navigation Links.

Резултати од пребарување

Пронајдени се 319 производи со клучен збор: fluke
Производи на страна:
Страна 1 од 22
FLUKE 80PK22
Брзо инфо
(0)

Температурна сонда за мерења во аморфни материјали до 1090C.

7.852 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 1625-2 KIT
Брзо инфо
(0)

Комплет за мерење на отпор на заземјување за комплетно испитување на состојбата на заземјувачкиот систем во четири различни конфигурации.

261.065 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 80PK25
Брзо инфо
(0)

Убодна температурна сонда за мерења на температура до 260С.

8.797 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 80PR-60
Брзо инфо
(0)

Температурна сонда - додаток за бесконтактните термометри од серија Fluke 60.

5.380 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 80AK-A
Брзо инфо
(0)

Адаптер за приклучување на температурна сонда на мултиметар.

2.399 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 80CK-M
Брзо инфо
(0)

Конектор за приклучување на K-тип на сонда.

2.120 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 80PJ-9
Брзо инфо
(0)

Температурна сонда за општа намена до 260C.

4.944 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 80BK-A
Брзо инфо
(0)

К-тип температурна сонда со буксни за директно приклучување на мултиметар.

2.690 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 80PJ-1
Брзо инфо
(0)

Температурна сонда за општа намена до 260C.

2.290 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Z9-0033
Брзо инфо
(0)

Ценовник за индустриските мерни инструменти од  Fluke.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE 1555
Брзо инфо
(0)
Дијагностички тестер за отпор на изолација, идеален за тестирање на широк дијапазон високонапонска опрема како што се: мотори, генератори, кабли, преспојни (разводни) кутии....
330.057 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 1529-R
Брзо инфо
(0)

Лабораториски термометар  со 4 канали за приклучување на прецизни PRT температурни сонди.

468.291 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 62MAX
Брзо инфо
(1)
Бесконтактен термометар со напредни функции, заштитено куќиште од влага и прашина со IP54, како и случаен пад од 3m. Наменет е за изведување на мерења во индустриските, но и...
7.052 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 62MAX+
Брзо инфо
(0)
Бесконтактен термометар со напредни функции, заштитено куќиште од влага и прашина со IP54, како и случаен пад од 3m. Наменет е за изведување на мерења во индустриските, но и...
7.852 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE 561
Брзо инфо
(0)

Комбиниран бесконтактен и контактен термометар за општа намена. Во комплетот соджи специјална Velcro сонда за изведба на контактни мерења на температура на цевки.

14.540 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.