Skip Navigation Links.

Резултати од пребарување

Пронајдени се 18 производи со клучен збор: optris
Производи на страна:
Страна 1 од 2
OPTR.CT LT15CF
Брзо инфо
(0)
Компактен IR сензор за температура со нерѓосувачка глава (M12x1) и одвоена електроника за нагодување и аналогни излези (избор од 0/4-20 mA, 0-5 V, 0-10 V, thermocouple) и оп...
19.992 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.CSM LT15SF
Брзо инфо
(0)
Компактен IR термометар со глава од не'рѓосувачки челик (M12x1), електроника интегрирана во приклучниот кабел, аналоген излез 0-5/10 V или 4-20 mA, излез за аларм, влез ...
14.176 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.CSM LT15SFK
Брзо инфо
(0)
Компактен IR термометар со глава од не'рѓосувачки челик (M12x1), електроника интегрирана во приклучниот кабел, аналоген излез 0-5/10 V или 4-20 mA, излез за аларм, влез ...
16.357 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.CSM LT15HSF
Брзо инфо
(0)
Компактен IR термометар со глава од не'рѓосувачки челик (M12x1), електроника интегрирана во приклучниот кабел, аналоген излез 0-5/10 V или 4-20 mA, излез за аларм, влез ...
20.719 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.CS TCLT15
Брзо инфо
(0)
Бесконтактен температурен сензор во куќиште од нерѓосувачки челик  (M12x1), нагодувачки аналоген излез: 0-10V, 0-5V, t/c type K, алармен излез или влез за параметрирање...
6.906 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.CS TCLT15K
Брзо инфо
(0)
Бесконтактен температурен сензор во куќиште од нерѓосувачки челик  (M12x1), нагодувачки аналоген излез: 0-10V, 0-5V, t/c type K, алармен излез или влез за параметрирање...
9.087 ден
Повеќе
на лагер
w
OPTR.Xi 40LTF08
Брзо инфо
(0)

Компактна IR камера, 382x288, USB 2.0 поврзување, аналоген излез + влез, дигитален излез, леќи 53х38°, IP67.

153.106 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.Xi 40LTF20C
Брзо инфо
(0)

Комплет за испитување на електронски плочки, базиран на компактна IR камера со USB 2.0 поврзување и посебен микроскопски оптички систем.

162.528 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.Pi 400O29T9
Брзо инфо
(0)

Напредна, стационарна IR камера со напредни перформанси, USB 2.0, процесен интерфејс (аналоген излез и влез и дигитален влез), 29х22°, IP67.

301.522 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.Xi 80LTF02
Брзо инфо
(0)

Компактна IR камера, 80x80, USB 2.0 поврзување, директен аналоген излез и аналоген/дигитален влез, леќи 80°, IP67.

73.805 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.Xi 40LTF13
Брзо инфо
(0)

Компактна IR камера, 382x288, USB 2.0 поврзување, аналоген излез + влез, дигитален излез, леќи 29х22°, IP67.

153.106 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.Pi 16O23T9
Брзо инфо
(0)
Напредна IR камера со USB 2.0, процесен интерфејс (аналоген излез и влез и дигитален влез), леќи 23x17°, IP 67....
205.341 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.Xi 80LTF05
Брзо инфо
(0)

Компактна IR камера со USB 2.0 поврзување, директен аналоген излез и аналоген/дигитален влез, леќи 30°, IP67.

73.805 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
OPTR.Xi 80LTF13
Брзо инфо
(0)

Компактна IR камера со USB 2.0 поврзување, директен аналоген излез и аналоген/дигитален влез, леќи 12°, IP67.

73.805 ден
Повеќе
на лагер
w
OPTR.Pi 200O48T9
Брзо инфо
(0)
Напредна IR камера со вградена фото-камера (BiSPECTRAL технологија), USB 2.0, процесен интерфејс (аналоген излез и влез и дигитален влез), леќи 41x31°, IP 67....
251.141 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.