Skip Navigation Links.

Резултати од пребарување

Пронајдени се 8 производи со клучен збор: siglent
Производи на страна:
Страна 1 од 1
SIG.SDG 1025
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 25MHz....
26.681 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SHS 820
Брзо инфо
(0)

Преносен осцилоскоп и мултиметар, 2 x 200MHz, брзина на семплирање 500MS/s со стандардни мултиметарски функции.

45.905 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDG 1050
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 50MHz....
34.969 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SHS 806
Брзо инфо
(0)

Преносен осцилоскоп и мултиметар, 2 x 60MHz, брзина на семплирање 1GS/s со стандардни мултиметарски функции.

35.727 ден
Повеќе
На лагер
w
SIG.SHS 810
Брзо инфо
(0)

Преносен осцилоскоп и мултиметар, 2 x 100MHz, брзина на семплирање 1GS/s со стандардни мултиметарски функции.

40.089 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1102CML+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 100MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки.

25.808 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1152CML+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 150MHz, брзина на семплирање од 1GS/s маx. и должина на мемориски запис од 2M точки.

32.570 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDS 1052DL+
Брзо инфо
(0)

Двоканален дигитален мемориски осцилоскоп со опсег 50MHz, брзина на семплирање од 500МS/s маx. и должина на мемориски запис од 32K точки.

21.737 ден
Повеќе
На лагер
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.