Skip Navigation Links.

Резултати од пребарување

Пронајдени се 19 производи со клучен збор: tecpel
Производи на страна:
Страна 1 од 2
Z9-0015
Брзо инфо
(0)

TECPEL - Каталог на Мерни Инструменти.

Повеќе
Само во продавница
TPK-04
Брзо инфо
(0)

Површинска температурна сонда за мерења до 800°С.

3.344 ден
Повеќе
На лагер
w
TPK-07
Брзо инфо
(0)

Површинска температурна сонда со магнет со опсег до 250ºС.

5.089 ден
Повеќе
На лагер
w
TPK-03
Брзо инфо
(0)

Потопна температурна сонда за мерења до 800°С.

2.375 ден
Повеќе
На лагер
w
TPK-06
Брзо инфо
(0)

Површинска температурна сонда со тркала за мерење на температура до 250°С.

5.671 ден
Повеќе
На лагер
w
TPK-05
Брзо инфо
(0)

Температурна сонда за мерења на гасови до 600°С.

3.780 ден
Повеќе
На лагер
w
TECPEL PH-870
Брзо инфо
(0)

Микропроцесорски PH метар со одвоива PH сонда и температурна сонда.

10.033 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL DTM319
Брзо инфо
(0)

4-канален термометар со логер функција за К-тип на температурни сонди.

16.721 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL DTM307B
Брзо инфо
(0)

Двоканален термометар за К-тип на сонди.

4.580 ден
Повеќе
На лагер
w
TECPEL DTM3102
Брзо инфо
(0)

Едноканален дигитален термометар со убодна/потопна сонда.

2.181 ден
Повеќе
На лагер
w
TECPEL DTM305B
Брзо инфо
(0)

Едноканален термометар за К-тип на сонди.

3.998 ден
Повеќе
На лагер
w
TECPEL DTM301H
Брзо инфо
(0)

Мерач на температура и влага со можност за монтажа на ѕид или на маса, со голем LCD дисплеј за приказ на мерните параметри.

1.103 ден
Повеќе
На лагер
w
TECPEL AVM-714
Брзо инфо
(0)

Анемометар со HotWire сонда (без пропелер) и со РС поврзување преку RS232.

21.446 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL DCM-039
Брзо инфо
(0)

Дигитална струјна клешта во мини изведба за мерење на струи до 200A AC/DC со голема резолуција.

14.249 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL LCR-612
Брзо инфо
(0)

Напреден тестер на кондензатори, индуктивитети и отпорници.

11.632 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.