Skip Navigation Links.

Телекомуникациска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 2 од 6
METREL MI-2014
Брзо инфо
(0)
Код: MI 2014

Инструмент за лоцирање на дефекти во мрежни кабли во IT мрежите, аудио и видео инсталациите

23.874 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE CIQ-100
Брзо инфо
(0)
Инструмент наменет за брза проверка на мрежните кабли, квалификација на подржаната мрежна технологија (10/100/1000М/VoIP), детекција на уредите поврзани во мрежата и проверк...
126.977 ден
Повеќе
На лагер
w
MITEL FHP1A02
Брзо инфо
(0)

Едноставен инструмент за мерење на оптичка моќност, наменет за инсталатери и техничари кои работат на одржување на оптичките мрежи.

11.050 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MITEL FHP1B02
Брзо инфо
(0)

Едноставен инструмент за мерење на оптичка моќност, наменет за инсталатери и техничари кои работат на одржување на оптичките мрежи.

11.196 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MITEL FHP2A04
Брзо инфо
(0)

Едноставен инструмент за мерење на оптичка моќност, наменет за инсталатери и техничари кои работат на одржување на оптичките мрежи.

12.286 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL LAN350
Брзо инфо
(0)
Код: MI 2016 ST

Напреден инструмент за тестирање на бакарни мрежи со можност за тестирање до категорија 6, т.е. ISO Class E стандардот.

131.598 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NETSC.LR-G2
Брзо инфо
(0)

Интелигентен тестер на LAN мрежи базиран на Android платформа, за тестирање на бакарни оптички и безжични мрежи.

268.748 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FITEL S211B
Брзо инфо
(0)

Клешта за оголување

на фибер-оптичка изолација.

Повеќе
Само во продавница
MLR FO-103D250
Брзо инфо
(0)
Код: MLR FO-103D250

Клешта за фибер-оптички кабли,

со два отвора.

5.422 ден
Повеќе
На лагер
w
KP-1285100SB
Брзо инфо
(0)
Код: 12 85 100 SB

Клешта за фибер-оптика.

4.580 ден
Повеќе
На лагер
w
HT-223H
Брзо инфо
(0)

Клешта за оголување на фибер-оптичка изолација.

999 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE MFTK 1200
Брзо инфо
(0)

Комплет составен од извор на оптичка моќност и инструмент за мерење на оптичка моќност. 

674.266 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
YOKOGAWA AQ1100B
Брзо инфо
(0)

Инструмент за мерење на оптичка моќност кој содржи извор на светлина и мерач на оптичка моќност во едно куќиште. Со ваквиот дизајн практично имате 2 инструменти во 1.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE FTK2000
Брзо инфо
(0)

Инструментот за мерење на оптичка моќност има можност за префрлување на податоците на компјутер и нивно понатамошно менаџирање преку софтверот LinkWare.

263.963 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MCT-311
Брзо инфо
(0)

Комплет за верификација на оптички влакна, составен од ласерски извор на светлина и инструмент за мерење оптичка моќност.

11.444 ден
Повеќе
На лагер
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.