Skip Navigation Links.

Телекомуникациска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 4 од 6
RAD.C.A.T.4+/BAG
Брзо инфо
(0)
Мека торбица за носење на локатор на подземни кабли и цевки Radiodetection C.A.T.4+, со место за сместување на предаватал на сигнал Genny и опциони додатоци. Код: 10/CAT/G...
5.816 ден
Повеќе
На лагер
w
MITEL FHP12A
Брзо инфо
(0)

Мерач на оптичка моќност, едноставен со универзален 2,5мм оптички конектор.

5.743 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE DTX-REFMOD
Брзо инфо
(0)

Модул за референцирање на инструментот Fluke DTX1800.

54.504 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE CIQ-RJA
Брзо инфо
(0)

Модуларен адаптер, додаток за Fuke CableIQ - инструмент за квалификација на LAN линкови.

4.902 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE DSX-5000
Брзо инфо
(0)
Инструмент од новата “Smart” генерација за анализа и мониторинг на бакарни, оптички и безжични мрежи. Единствено решение за тестирање и анализа на сите типови на...
825.637 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE MT8200-49A
Брзо инфо
(0)
Тестер на мрежни кабли за "wiremap" тестирање воедно и проверка на исправноста на поврзувањето на париците од каблите/квалитетот на терминирањето на каблите со кон...
13.128 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NETSC.LRAT-1000
Брзо инфо
(0)
Со одличен и иновативен дизајн ги обезбедува сите информации за IT мрежата на дисплејот, за само неколку секунди со притискање на едно копче. Намент за тестирања во активни ...
76.998 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NETSC.LRAT-2000
Брзо инфо
(0)
Со одличен и иновативен дизајн LinkRunner AT ги обезбедува сите информации за IT мрежата на дисплејот, за само неколку секунди со притискање на едно копче. Намент за тестира...
127.291 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
RAD.RD8100PDL
Брзо инфо
(0)

Прецизен локатор на подземни кабли и цевки со 5 специјално дизајнирани и позиционирани антени, со вграден GPS и IP65 заштита.

243.259 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
RAD.RD7100SL
Брзо инфо
(0)

Прецизен локатор на подземни кабли и цевки со 5 специјално дизајнирани и позиционирани антени, со вграден GPS и IP65 заштита.

105.778 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE TS54
Брзо инфо
(0)

Напредна телефонска испитна слушалка со вграденa TDR функција, LCD дисплеј и функционалности за тестирање на VDV (Voice, Data, Video) апликации.

43.869 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FITEL S326A
Брзо инфо
(0)

Нож за сечење

на оптички влакна.

70.623 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MITEL FHM2
Брзо инфо
(0)

Инструмент наменет за тестирања во оптички мрежи. Се состои од извор на светлина на 3 бранови должини и инструмент за мерење на оптичка моќност.

49.654 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
YOKOGAWA AQ1200
Брзо инфо
(0)

Мултифункционален тестер со компактен дизајн и оптимизирани функции, кој е наменет за тестирање на инсталации и одржување на оптички линкови.

267.042 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE OPTIF.PRO
Брзо инфо
(0)

Fluke Optifiber PRO е OTDR инструмент произведен за да се соочи со предизвиците при тестирањето на пристапни мрежи.

Повеќе
Само во продавница
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.