Дигитална сонда за трагање на кабли

FLUKE MT8200-63A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS

Дигиталните сонди за трагање овозможуваат брзо и едноставно пронаоѓање на вистинскиот кабел поради отпорноста на пречки и останати индуцирани сигнали во каблите.

13.044 ден
(вклучено ДДВ): 1.989,76 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke MT8200-63A - IntelliTone 200 Probe е сонда/приемник за трасирање на кабли од новата генерација. Работи на принципот на детектирање на генериран тон (дигитален или аналоген) со помош на генератор. Променливата осетливост овозможува прецизно издвојување на бараниот кабел од сноп од кабли.

 

Карактеристики:

  • Дигиталните сигнали овозможуваат прецизно трагање и намалување на грешки поради шум и индуцирани погрешни сигнали во проводниците
  • Прецизно диференцирање на поедини парици со функцијата SmartTone за аналогни сигнали
  • Интерфејс: Mod8 порт за пристап и приклучување на UTP/STP кабли и тестирање на сите 4 парици


Комплетот содржи: IntelliTone 200 сонда, RJ11 и RJ 45 patch кабли, CD со упатство и 9V батерија.

 

Тип на генериран сигнал
Дигитален
Конектори за приклучување
RJ45
Можност за работа на активна мрежа
Да
Проверка на врската на мрежните кабли
Да
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.