Инструмент за верификација на бакарни кабли

FLUKE MS2-100
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS

Инструмент за верификација на бакарни кабли од новата генерација наменет за верификација на voice/data/video кабли.

49.479 ден
(вклучено ДДВ): 7.547,64 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke MS2-100 - инструмент за верификација на бакарни кабли од новата генерација наменет за верификација на Voice/Data/Video кабли.

На големиот LCD дисплеј се прикажува должината на тестираниот кабел, врската на проводниците како и детекција за евентуални дефекти во каблите со приказ на типот на дефектот и растојанието до истиот.

 

Карактеристики:

  • Приказ на "wiremap", должина на кабел/парица, ID идентификација на утичница/порта нa patch панелот, и оддалеченост од прекинот(доколку постои)
  • Лоцирање на дефекти долж каблите (краток спој/прекин)
  • Овозможува поврзување на комуникациски медиуми преку соодветните RJ 11, RJ45, “COAX” интерфејси без дополнителни адаптери
  • Генерирање на дигитални тонови, кои во комбинација со IntelliTone сондата може да се користат за трагање на кабли
  • Верификација на сервисот 10/100/1000 Ethernet-и, POTS, и PoE
  • Гумена облога - заштита од физички оштетувања

 

Комплетот содржи: инструмент, батерии, адаптер за тестирање, упатство за користење и торбица за носење.
 

Индикација
LCD дисплеј
TDR функција за лоцирање на дефекти
Да
Поддржани функции
Wiremap
Идентификација на услуга
Приказ на должина на кабел
Трагање на кабли со опционална сонда
Поддржани конектори
RJ11
RJ45
F (COAX)
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.