Идентификатор на кабли и проводници

LUTRON CB-933
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
LUTRON

Идентификатор на кабли и водови со можност за истовремена идентификација на 16 проводници/кабли.

10.849 ден
(вклучено ДДВ): 1.654,93 ден
На лагер
w

Lutron  CB-933 - едноставен идентификатор на водови во повеќе жилни кабли (до 16 истовремено). Предавателот има вкупно 17 алигатор штипки, 16 црвени за истовремено спојување на 16 кабли и 1црна штипка, т.е. маса. Од другата страна на повеќе жилниот кабел со спојување на црната алигатор штипка од приемникот на заедничкиот вод т.е. масата и допирање на некој од бараните водови на дисплејот се испишува соодветниот реден број на штипката од страната на предавателот.

 

Карактеристики:

  • Идентификација на 16 кабли истовремено
  • Можност за приклучување на водоводни и топловодни цевки и нивна идентификација
  • Високосјаен дисплеј за индикација

 

Комплетот содржи: генератор на сигнал, приемник на сигнал и упатство за користење.

Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.