Мрежен Анализатор за Бакарни, Оптички и Безжични Мрежи

FLUKE DSX-5000
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS
Анализатор на Кабли, Верификатор за LAN Кабли и WiFi
863.247 ден
(вклучено ДДВ): 131.681,75 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke DSX5000 – Инструмент од новата “Smart” генерација за анализа и мониторинг на бакарни, оптички и безжични мрежи. Единствено решение за тестирање и анализа на сите типови на мрежи со еден инструмент. Инструментот ги подобрува перформансите при сертификација на структурното каблирање со напредни тестирања, со многу брзо тестирање (10 секунди за CAT6a). Едноставен кориснички интерфејс прилагоден за сите нивоа на знаење на корисникот. DSX платформата дел од Versiv серијата на мерни инструменти овозможува компатибилност со идните стандарди, едноставно надоградување како и напредна анализа за брзо и ефикасно поправање на откриените грешки во мрежите.

 

Карактеристики:

  • TAPTIVЕ кориснички интерфејс за едноставно ракување со инструменот (smartphone интерфејс), со голем LCD дисплеј кој е чуствителен на допир и со одлична видливост во сите услови на работа 
  • Најпрецизен анализатор, единствен во класата со точност Level IIIe, IV и V (сертификација по новиот стандард до 1000MHz)
  • Напредна анализа на грешки, единствен на пазарот за брза и ефикасна работа на инсталатерите со графички приказ на местото на дефектот
  • Сертификација на PoE мрежи
  • Можност за Alien Crosstalk тестирање
  • Библиотека со поддршка на сите производители на пасивна опрема
  • Дијагностика на неправилно заземјување во системите
  • Link Ware програмски пакет за документирање на измерените резултати и изработка на професионални извештаи 
  • Proj X опција за следење на текот на инсталацијата и проектот (за да се избегнат повторни мерења...)

Комплетот содржи: инструменти (main+remote), CAT6a перманент линк адаптери, CAT6a канал адаптери, Alien Crosstalk терминатор, слушалки и микрофон, трака за носење, 2 литиумски батерии со полначи, SD мемориска картица, USB кабел, Link Ware програмски пакет, Alien Crosstalk програмски пакет, упатство за користење.

 

Опции: DSX оптички модул за SM и MM сертификација, OTDR модул, модул за анализа на WiFi и Ethernet мрежи.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.