Аналоген трагач на парици

CMP-RCT11
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG

Тон генератор и сонда за трагање на парици и кабли за употреба при тестирање на мрежни инсталации.

2.550 ден
(вклучено ДДВ): 388,98 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Тон генератор и сонда за трагање на кабли и парици употреба при тестирање на мрежни инсталации. Тон генераторот има можност да емитува сигнал со една или повеќе фреквенции, за приклучување на кабелот може да се користат крокодил штипките или RJ11 конекторот од генераторот.

 

Карактеристики:

  • Сонда дизајнирана за идентификација и трагање на проводници и кабли во група од кабли без оштетување на изолацијата
  • Можност за работа со секој тон генератор за идентификација
  • Контрола на нивото на звук од звучникот на сондата за употреба во различни амбиентални средини
  • Тастер за вклучивање/исклучување
  • Напојување со 9V батерија која овозможува околу 100 часа активно корситење
  • Вграден прикличок за поврзување на слушалки
  • Прекинувач со 3 позиции за менување на начинот на работа со дополнителна трибојна лед диода за приказ на: поларитет, континуитет и напонски тест
  • Прекинувач за избор типот на тонот: континуиран или испрекинат
Индикација
LED диоди
Поддржани функции
Трагање на кабли со опционална сонда
Поддржани конектори
RJ11
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.