802.11 b/g/n/ac 3x3 PCI-E картичка

FLUKE AM/C1097
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AIRMAGNET

802.11 b/g/n/ac 3x3 PCI-E картичка за употреба со AirMagnet WiFi Analyzer PRO софтверот за мониторинг на WiFi мрежи.

19.480 ден
(вклучено ДДВ): 2.971,53 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

802.11 b/g/n/ac 3x3 PCI-E картичка за употреба со AirMagnet WiFi Analyzer PRO софтверот за мониторинг на WiFi мрежи. Компатибилен со Windows оперативен систем за приклучување во 34mm мини PCI-E лежиште. Работата на адаптерот се заснова на Broadcom BCM943460MC 3Tx / 3Rx MIMO архитектура со употреба на 3 независни SMA антени. Адаптерот поддржува 3 х 3 MIMO конфигурација и 80 MHz широчина на канал овозможувајќи им на корисниците да тестираат Wi-Fi мрежи со брзини на пренос до 1300Mbps.

 

Компатибилни оперативни системи: Microsoft® Windows 7™ Professional/Ultimate/Enterprise (64-bit), Windows 8 and 8.1 Pro/Enterprise (64-bit)

 

Поддржани стандарди:

  • 802.11a – Максимална брзина 54 Mbps (5GHz)
  • 802.11b – Maксимална брзина 11 Mbps (2.4GHz)
  • 802.11g – Максимална брзина 54 Mbps (2.4GHz)
  • 802.11n – Максимална брзина 450 Mbps (2.4GHz и 5GHz, 20MHz и 40MHz опсег)
  • 802.11ac – Максимална брзина 1300 Mbps (5GHz, 20MHz, 40MHz и 80MHz опсег)
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.