Оптички Рефлектометар

AFL FLX380-302-L
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AFL NOYES
Оптички Рефлектометар, FLX380, OTDR, AFL Noyes
434.719 ден
(вклучено ДДВ): 66.313,07 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

AFL FLX380-302 - FLX380 серијата како дел од третата генерација на тестери на производителот AFL NOYES претставува компактно решение за мерења на SM оптички мрежи со вграден извор на светлина, мерач на оптичка моќност и VFL.

 

Карактеристики:

  • Едноставна идентификација и карактеризација на оптички конектори, сплајсови, сплитери и превиткувања на кабли преку LinkMap апликација
  • Избор помеѓу LinkMap и графички приказ на трасата со притискање на едно копче
  • Тестирање преку PON сплитери со однос 1:128
  • Голем динамички опсег со користење на тест импулс со мало времетраење
  • Комплетно PON тестирање без прекин на линкот
  • Мерење на должина на линкот, графички приказ на трасата, мерење на оптичка моќност и загуби на сигнал
  • Голем дисплеј со позадинско осветлување, јасно видлив и во услови на директна сончева светлина
  • Батерии со голем капацитет, >12 часа непрекината работа со едно полнење
  • Брзо вклучување, подготвен за работа за помалку од 5 секунди
  • Дизајниран за работа на терен: лесен, робустен, издржлив

 

Комплетот содржи: OTDR, Li-Ion батерии на полнење со полнач, додаток за замена на адаптери на оптичкиот конектор, SC и FC адаптери за OTDR/OLS конектори, 2.5 mm универзален адаптер за OPM и VFL приклучоци, USB кабел, алатка за чистење на оптички конектори, TRM 2.0 Test Manager софтвер, упатство за употреба и торбица за носење.

Тест бранови должини
1310 nm
1550 nm
1625 nm
Мерен опсег -50 - 23 dBm
Врска со компјутер
Да
Динамички опсег 42 dB
Максимален домет 240 km
Мртва зона 0,8 m
Ширина на тест импулс 5 - 20 ns
Големина на дисплеј 3,5 ''
Формат на фајлови Telcordia SR-4731
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.