Едноставен локатор на подземни кабли и цевки

RAD.C.A.T.4+
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RADIODETECTION

Едноставен локатор на подземни кабли и цевки C.A.T. (Cable Avoidance Tool) наменет за брза проверка на земјиштето пред вршење на ископувања или градежни операции.

Код: 10/CAT4XX31

82.800 ден
(вклучено ДДВ): 12.630,51 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Radiodetection C.A.T.4+ - Едноставен локатор на подземни кабли и цевки C.A.T. (Cable Avoidance Tool) наменет за брза проверка на земјиштето пред вршење на ископувања или градежни операции. Локаторот има можност за работа во пасивен и радио режим без потреба од дополнителен предавател на сигнал или пак во активен режим со користење на предавател на сигнал. Со локаторот ќе може да се лоцираат и идентификуваат трасите на подземните кабли или цевки со што може да се спречи оштетување на иститие, ненамерни штети и дефекти во подземната инфраструктура.

 

Карактеристики:

 • Водоотпорно куќиште заштитено од надворешни влијанија со IP54 заштита
 • Динамичка заштита од пречки и преоптоварување при лоцирање во близина на трафостаници или далекуводи
 • Дигитална технологија за брзо и прецизно лоцирање
 • Работа во пасивен и радио режим со дополнителни 2 активни фреквенции
 • Avoidance scan функциија за истовремен приказ на активни и пасивни сигнали
 • SWING функција за предупредување при погрешна употреба на локаторот
 • Мерење и откривање на длабочина на закопани кабли (со предавател)
 • Strike Alert функција за предупредување во случај на плитко закопани кабли под напон (опција за модели C.A.T.4+ и eC.A.T.4+)
 • 4GB меморија за снимање на мерењата (опција за модели eC.A.T.4+ и gC.A.T4+)
 • USB приклучок за пренос на податоци од мерењата, надградба и промена на параметрите на локаторот
 • Вграден GPS (опција за модел gC.A.T4+)
 • Bluetooth комуникација (опција за модел gC.A.T4+)
 • ECERT функција за валидација на калибрацијата преку едноставно поврзување со компјутер
 • Компатибилен со Radiodetection Genny предавател на сигнал со излезна моќност од 0,1W
 • Genny предавател со Signal Boost функција за 10 пати зголемување на излезната моќност

Комплетот содржи: локатор C.A.T.4+, батерии и упатство за користење.

 

Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.