Видео микроскоп

MITEL FIM1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MITEL

Видео микроскоп за проверка на оптички конектори.

92.838 ден
(вклучено ДДВ): 14.161,73 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Mitel FIM-1 - Видео микроскоп за проверка на оптички конектори. Со зголемување 200x на сликата овозможува јасен и детален приказ на состојбата на конекторите. Инспекциската камера-микроскоп има повеќенаменска употреба, може да детектира simplex или duplex завршетоци на оптичките конектори. Дополнително, може да се детектираат конектори директно на печ панел или во уред.

 

Карактеристики:

  • 960x240 резолуција
  • Зголемување: 200x
  • 3.5" TFT дисплеј со позадинско осветлување
  • Видео излез: PAL/NTSC
  • Резолуција: 0.75um
  • Напојување: 2.200mAh литиумска батерија
  • Батерија со голем капацитет и повеќе од 5 часа автономија при непрекината работа

Комплетот содржи: видео микроскоп, FIM-1 сонда, (SC-PC-F, FC-PC-F, LC-PC-F, 2.5PC-M адаптери), батерија, адаптер за полнење на батеријата, упатство за употреба и куферче за носење.

 


Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.