Tелефонска испитна слушалка

FLUKE TS19
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS

Tелефонска испитна слушалка за основни проверки на телефонските линии.

8.558 ден
(вклучено ДДВ): 1.305,46 ден
На лагер
w

Fluke TS19 - Tелефонска испитна слушалка за основни проверки на телефонските линии. Наменета за техничари кои вршат тестирање кај крајните корисници. Големата влезна импеданса овозможува приклучување на телефонската линија без прекин и пречки во линијата.

 

Карактеристики:

  • Импулсно или тонско (DTMF) бирање
  • Брзо бирање на последниот избран број
  • Индикација на поларитет во режим на разговор
  • Приклучување преку крокодил штипки

Комплетот содржи: телефонска испитна слушалка и упатство за користење.

 

 

 

Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.