Тестер за Верификација на LAN Кабли

GREENLEE NC100
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
GREENLEE
LAN Тестер, UTP, FTP, Coaxial
14.374 ден
(вклучено ДДВ): 2.192,64 ден
Б.Исп.одЛагер
w

GREENLEE NC-100 - Тестер за брза проверка на LAN, телефонски и коаксијални кабли со приказ на LCD дисплеј, дијагностика на грешки во поврзувањето како краток спој, прекин, погрешен поларитет, вкрстени и раздвоени парици.

 

Карактеристики:

 

 • Тестирање на STP, UTP и коаксијални кабли
 • Верификација според TIA / EIA стандардите
 • Детектира краток спој, прекин, погрешен поларитет, вкрстени или раздвоени парици.
 • Генерирање на три различни дигитални тонови за трагање на кабли со дополнителна сонда
 • Режимите за трасирање може да се прилагодат за различни типови на LAN кабли
 • Вклучен сет на стандардни типови на конектори (телефонски, LAN, и коаксијални)
 • Вгнезден додаток за тестирање на другата страна од каблите
 • Едноставно тестирање на LAN кабли и телефонски линии
 • Дијагностика на стандардни грешки во каблите и конекторите
 • Предупредување за опасни напони
 • Проверки на поларитет во телефонски линии

 

Индикација
LCD дисплеј
Поддржани функции
Wiremap
Поддржани конектори
RJ11
RJ12
RJ45
F (COAX)
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.