Софтвер за Прецизно Планирање на Безжични Мрежи

NETSC.PLANNER
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
NETSCOUT
Софтвер, Прецизно Планирање на Безжични Мрежи
167.593 ден
(вклучено ДДВ): 25.565,03 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

АirMagnet Planner претставува алатка за планирање на безжични мрежи со вградена библиотека на: градежни материјали, ентериери, конфигурации на пристапни точки, карактеристики на зрачење на антени и уште многу елементи кои се од суштинско значење при планирање на безжична мрежа во затворен простор која треба да обезбеди квалитетно ниво на сигнал, голем проток низ истата, едноставна конекција и голема стабилност. Софтверот овозможува супериорно моделирање за постигнување на саканото ниво на сигнал во одредени точки во просторот. Ќе добиете одговор колку, каде и како треба да ги поставите пристапните точки за да го добиете саканото ниво на сигнал.

 

Карактеристики:

  • Комплетна 802.11 a/b/g/n поддршка за дизајнирање на внатрешни безжични мрежи
  • Модели на: градежни материјали, ентерири, опструкции и 802.11 пристапни точки
  • Вградена помош при миграција на 802.11n стандард
  • Комплетна WLAN проценка на секоја локација во просторот
  • Можност за креирање на модел на антена за да се види влијанието на WLAN
  • Софистицирано WLAN моделирање
  • Можност за индивидуален дизајн на антена
     
Подржани мрежни стандарди 802.11 a/b/g/n
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.