Skip Navigation Links.

Телекомуникациска мерна опрема

Производи на страна:
Страна 1 од 6
FLUKE AM/C1097
Брзо инфо
(0)

802.11 b/g/n/ac 3x3 PCI-E картичка за употреба со AirMagnet WiFi Analyzer PRO софтверот за мониторинг на WiFi мрежи.

19.480 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE TS19
Брзо инфо
(0)

Tелефонска испитна слушалка за основни проверки на телефонските линии.

8.558 ден
Повеќе
на лагер
w
FLUKE TS30
Брзо инфо
(0)

Tелефонска испитна слушалка во робустно куќиште и заштита од вода и механички удари.

16.534 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE PRO3000
Брзо инфо
(0)
Аналоген трагач на парици за брзо и лесно идентификување на мрежни кабли. Комплетот се состои од генератор на сигнал со два режима на работа (континуиран и испрекинат сигнал...
6.643 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
CMP-RCT11
Брзо инфо
(0)

Тон генератор и сонда за трагање на парици и кабли за употреба при тестирање на мрежни инсталации.

2.550 ден
Повеќе
на лагер
w
MITEL FIM1
Брзо инфо
(0)

Видео микроскоп за проверка на оптички конектори.

92.838 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE DTXPLA002P
Брзо инфо
(0)

Врвови за Permanent Link адаптери CAT6, додаток за инструментот Fluke DTX1800.

10.053 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
RAD.C.A.T.4+/TR
Брзо инфо
(0)

Генератор на сигнал Genny4 наменет за употреба со C.A.T.4 локаторот за активно лоцирање на подземни кабли и цевки.

Код: 10/GENNY4EN

58.087 ден
Повеќе
на лагер
w
FLUKE MT8200-63A
Брзо инфо
(0)

Дигиталните сонди за трагање овозможуваат брзо и едноставно пронаоѓање на вистинскиот кабел поради отпорноста на пречки и останати индуцирани сигнали во каблите.

13.044 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE MT8200-60K
Брзо инфо
(0)

Дигиталните сонди за трагање овозможуваат брзо и едноставно пронаоѓање на вистинскиот кабел поради отпорноста на пречки и останати индуцирани сигнали во каблите.

16.607 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
RAD.C.A.T.4+
Брзо инфо
(0)
Едноставен локатор на подземни кабли и цевки C.A.T. (Cable Avoidance Tool) наменет за брза проверка на земјиштето пред вршење на ископувања или градежни операции. Код: 10/...
82.800 ден
Повеќе
на лагер
w
LUTRON CB-933
Брзо инфо
(0)

Идентификатор на кабли и водови со можност за истовремена идентификација на 16 проводници/кабли.

10.849 ден
Повеќе
на лагер
w
FLUKE CIQ-IDK57
Брзо инфо
(0)

Идентификатори за RJ45 приклучници, нумерирани со 5, 6 и 7.

24.676 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE CIQ-IDK24
Брзо инфо
(0)

Идентификатори за RJ45 приклучници, нумерирани со 2, 3 и 4.

24.676 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE MS2-100
Брзо инфо
(0)

Инструмент за верификација на бакарни кабли од новата генерација наменет за верификација на voice/data/video кабли.

49.479 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.