Skip Navigation Links.

Опрема за лемење

Производи на страна:
Страна 43 од 44
WEL.58735836
Брзо инфо
(0)
Код: T0058735836

Филтер за ситна прашина за употреба со уредите Weller WFE2S или ZeroSmog 4V, пакување од 10 парчиња.

10.651 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.FLUX/15
Брзо инфо
(0)
Код: T0051383799

Флукс за лемење 15ml, во шишенце со четка за нанесување.

2.055 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SMD-FLUX-PEN+
Брзо инфо
(0)

Флукс во пенкало со четка за лесно нанесување на работните површини.

1.787 ден
Повеќе
На лагер
w
PRF 10/200
Брзо инфо
(0)

Флукс во спреј, 200ml, за подобрување на работните површини на печатени плочки.

760 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.LW25
Брзо инфо
(0)
Код: T0054002799

Флукс во течност, 25ml.

204 ден
Повеќе
На лагер
w
SMD-FLUX1
Брзо инфо
(0)

Флукс за лемење, 20ml во шишенце.

845 ден
Повеќе
На лагер
w
STAN.FLUX EX200B
Брзо инфо
(1)
Код: FLUX-EX 200B 0,5 L

Флукс за чистење - алкален концентрат кој се користи за чистење на електронски плочки по соодветно разредување со вода.

1.480 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.51383199
Брзо инфо
(0)
Код: T0051383199

Флукс течност, 100mL, наменет за подобрување на работната површина во процесите на лемење и работа со топол воздух.

1.363 ден
Повеќе
На лагер
w
RND 550-00168
Брзо инфо
(0)

Метална четка

115 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.58741752
Брзо инфо
(0)
Код: T0058741752

Специјална четка за чистење на врвови за одлемување и топол воздух.

784 ден
Повеќе
На лагер
w
FIBERREFILL5
Брзо инфо
(0)

Резервна четкица за Fiberpen.

65 ден
Повеќе
На лагер
w
PRF BRUSH
Брзо инфо
(0)

Дополнителна четкица за спрејови.

175 ден
Повеќе
На лагер
w
FIXP.SOLD.WOOL2
Брзо инфо
(0)

Метална волна наменета за чистење на врвови за лемење.

220 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.51382499
Брзо инфо
(0)
Код: T0051382499

Метална волна наменета за чистење на врвови за лемење.

258 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.51382599
Брзо инфо
(0)
Код: T0051382599

Метална волна наменета за чистење на врвови за лемење.

266 ден
Повеќе
На лагер
w
SetAlat_OpremaZaLemenje_mk
FLUKE_WELLER_Paket_OpremaZaLemenje_mk.jpg
Cvicangli_OpremaZaLemenje_mk.jpg
SR-SH814_OpremaZaLemenje_mk.jpg
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.