Skip Navigation Links.

Опрема за лемење

Производи на страна:
Страна 2 од 44
WEL.WHP3000/600
Брзо инфо
(0)
Код: T0053338699N
Грејна подлога за предзагревање на електронската плочка со моќност 600W. Се користи за дополнително загревање на печатената плочка  цел намалување на можноста за оштету...
108.548 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.58744713
Брзо инфо
(0)
Код: T0058744713

Kабел за WSP80 компатибилен со Weller WSP80, WMP, LR82 рачки за лемење.

 

3.591 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.54412199
Брзо инфо
(0)
Код: T0054412199

MT-LT адаптер за употреба на Weller LT врвовите со рачки за лемење компатибилни со MT врвови.

661 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
STAN.FLUX X32-10
Брзо инфо
(0)
Код: STANNOL 830322

No-clean флукс пенкало (10ml).

772 ден
Повеќе
На лагер
w
ALMIT-RC15SH/10
Брзо инфо
(0)

No-clean флукс пенкало (10ml).

1.787 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.54441600
Брзо инфо
(0)
Код: T0054441699

SMT адаптер за WSP80.

1.518 ден
Повеќе
На лагер
w
STAN.FLUX-X33S07
Брзо инфо
(0)
Код: STANNOL 830321

FLUX Liquid-Electr.PEN (10ml)

773 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.LHT E
Брзо инфо
(0)

T0054445199

Врв за лемење со четвртаст облик (длето), за употреба со Weller WSP150.

898 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.LHT F
Брзо инфо
(0)
Код: T0054445099

T0054445099

Врв за лемење со четвртаст облик (длето), за употреба со Weller WSP150.

898 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.PT7/LT
Брзо инфо
(0)
Код: T0058720787

Адаптер за Weller TCPS, TCP12, TCP24 магнетостатски рачки за лемење за компатибилност со LT серијата на врвови за лемење.

759 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.51031199
Брзо инфо
(0)
Код: T0051031199

Адаптер за рачка за лемење за употреба за врвовите од серија ET и PT со LR21 и TCP-S рачки за лемење.

400 ден
Повеќе
На лагер
w
EDSYN LT-1
Брзо инфо
(0)

Активатор за регенерирање на врвови за безоловно лемење и отстранување на оксидираната површина од врвот.

945 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.70-07SU
Брзо инфо
(0)
Код: T0051615099

Алатка solder-ejector ј гасниот леткум Pyropen. Не е употреблива за Pyropen Piezo.

1.788 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.51619599
Брзо инфо
(0)
Код: T0051619599

Алатка за извлекување на горилник, додаток за Weller Pyropen Piezo рачки за лемење на гас.

1.061 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.DIL 16WG
Брзо инфо
(0)
Код: T0054173499

Алатка за одлемување на интегрирани кола со 16DIL куќишта и димензии (7,62 x 2,54)mm.

4.081 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SetAlat_OpremaZaLemenje_mk
FLUKE_WELLER_Paket_OpremaZaLemenje_mk.jpg
Cvicangli_OpremaZaLemenje_mk.jpg
SR-SH814_OpremaZaLemenje_mk.jpg
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.