Skip Navigation Links.

Опрема за лемење

Производи на страна:
Страна 4 од 44
TIN-TUBE1
Брзо инфо
(0)
Fixpoint Безоловен Калај за Лемење со Сребро, 1mm, 17gr, Sn95.8/Cu0.7/Ag3.5
125 ден
Повеќе
На лагер
w
ALMIT-SR37LF/100
Брзо инфо
(0)
Almit Безоловен Калај за Лемење со Сребро, 0.3mm, 100gr, Sn96.5/Cu0.5/Ag3
2.650 ден
Повеќе
На лагер
w
TIN 250NPB
Брзо инфо
(0)
Безоловен Калај за Лемење со Сребро, 1mm, 250gr, Sn95.8/Cu0.7/Ag3.5
2.050 ден
Повеќе
На лагер
w
ALMIT-SR37/100
Брзо инфо
(0)
Almit Безоловен Калај за Лемење со Сребро, 0.5mm, 100gr, Sn96.5/Cu0.5/Ag3
2.588 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.EL99/1-25
Брзо инфо
(0)
Код: T0054025099
Weller Безоловен Калај за Лемење со Сребро, 1mm, 25gr, Sn95.8/Cu0.7/Ag3.5
416 ден
Повеќе
На лагер
w
ALMIT-LFM48S
Брзо инфо
(0)
Код: ALMIT 803 320 50

Безоловен калај за лемење со содржина на сребро,0.8mm 500gr.

5.035 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
CHEM.CW8400
Брзо инфо
(0)
Код: Chemtronics CW8400

Безоловно No-clean флукс пенкало - 9g.

1.153 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.51616099
Брзо инфо
(0)
Код: T0051616099

Боца со гас (бутан) 72ml (42g), за употреба со Weller рачките за лемење на гас.

449 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.58711718
Брзо инфо
(0)
Код: T0058711718N

Буренце за собирање калај (4 парчиња) за употреба со Weller DSX80 рачка за одлемување.

2.334 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ZD-211
Брзо инфо
(0)

Вакуум пумпа со грејач, наменета за одлемување на електронски компоненти.

795 ден
Повеќе
На лагер
w
SR SH-60/SO
Брзо инфо
(0)

Вакуум пумпа со грејач, наменета за одлемување на електронски компоненти.

595 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
RND-PP KIT
Брзо инфо
(0)

Вакуумски пик-ап алат за SMD.

555 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.WLSK200
Брзо инфо
(0)
Код: WLSK200

Вакуумски држач (подигнувач) за SMD компоненти.

6.622 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.LT CS-LF
Брзо инфо
(0)
Код: T0054447400

Врв за безоловно лемење кружен облик, за употреба со Weller сериите: WP 80, WSP 80, MPR 80, FE 75, TCP и LR 21, MLR 21 со дополнителен адаптер.

248 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.SA21A1
Брзо инфо
(0)
Код: SA21A1

Антистатички врв за вакуум пумпа за употреба со Weller SA21 вакуум пумпа.

326 ден
Повеќе
На лагер
w
SetAlat_OpremaZaLemenje_mk
FLUKE_WELLER_Paket_OpremaZaLemenje_mk.jpg
Cvicangli_OpremaZaLemenje_mk.jpg
SR-SH814_OpremaZaLemenje_mk.jpg
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.