Skip Navigation Links.

3-канална работна станица

WEL.WR3000M
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053368699N

Работна станица со 3 канали и вкупна моќност 360W, во комплет со рачка за лемење, рачка за одлемување, рачка за топол воздух и мини-рачка за извлекување (pick-up) на компоненти.

212.570 ден
(вклучено ДДВ): 32.425,93 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WR3000M леткум станица за одлемување и поправки.
Работна станица со повеќе дигитални единици која има напојна единица со моќност од 420W за напон од 230V, со леткум DXV и внатрешна пумпица.

 

Карактеристики:

 • 3 канали за алатки со автоматска детекција на алатките
 • Леткум на топол воздух, леткум за лемење и одлемување
 • Сопствен вакуум канал за собирање на калај
 • USB порта
 • Соодветен софутер
 • Сите брзи микро алатки можат да бидат поврзани
 • Димензии: (237х235х102)mm
 • Приближна тежина: 6,5kg
 • Безбедносна класа I и II, антистатичко куќиште
 • Осигурувач: номинална струја (2А) и прекуструјна заштита (4А)
 • Температурна контрола на каналите за лемење и одлемување, од 50°C до 550°C (150°F-999°F)
 • Температурна точност: ±9°C (±17°F)
 • Температурна стабилност: : ±5°C (±9°F)
 • Пумпица (периодична работа ((30/30)s): max вакуум 0,7 bar, max стапка на пренос l/min, max проток на топол воздух 15 l/min
   

Комплетот е составен од:

 • WR3M 3-канална работна станица
 • DSX80 алатка за одлемување со држач
 • HAP200 алатка за топол воздух со држач
 • WP80 леткум со држач
 • Подигнувач за електронски компоненти 
 • Резервни врвови и алатки за одржување
 • USB кабел и софтвер
Број на канали
3
Вградена подршка за:
Лемење
Одлемување
Топол воздух
Подигнувач на компоненти
Моќност 420 W
ESD заштита
Да
Врска со компјутер
Да
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.