Skip Navigation Links.

2-канална станица на топол воздух

WEL.WR2000A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053378699N

2-канална станица на топол воздух во комплет со рачката HAP1, 300W. Вториот канал на станицата е повеќенаменски и се користи за приклучување на дополнителна рачка за лемење или рачка за одлемување.

103.680 ден
(вклучено ДДВ): 15.815,59 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WR2000A - дигитална 2-канална 300W лемна станица, со леткум рачка за топол воздух HAP1.

 

Карактеристики:

 • Напојување: 230V
 • Дисплеј: LCD
 • Микропроцесорско управување на температурата
 • Точност на поставување на температура: ± 9°C
 • Стабилност на температурата: ± 2°C
 • Постигнување на вакуум: 0,7 bar
 • Капацитет на компресорот за топол воздух: max. 10 l/min
 • Еквипотенцијалност: преку  3.5mm конектор на задниот панел на станицата

Комплетот содржи:

 • WR2 Управувачка единица, 300W
 • HAP1 леткум 100W/24V
 • WDH30 Држач за леткум
 • Кабел за напојување
   
Напојување 220 V-AC
Моќност 300 W
Регулација на температура 50 - 550 °C
Управување со проток 0 - 15 l/min
Управување со температура
Микропроцесорски
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.