Skip Navigation Links.

2-канална работна станица во комплет

WEL.WR2002
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053380699N

Работна станица со 2 канали и вкупна моќност 300W, во комплет со рачка за лемење и рачка за одлемување.

119.736 ден
(вклучено ДДВ): 18.264,81 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WR2002 - Дигитална 2-канална станица наменета за напредни електронски поправки со два независни канали наменети за приклучување на различни работни рачки. Поседува вграден компресор за топол воздух и турбина за приклучување одлемувач. Во основниот комплет доаѓа со рачки за лемење и одлемување, а опција е рачката за топол воздух.

 

Карактеристики:

  • Два независни канали и автоматско препознавање на леткум рачката
  • Истовремена употреба на двете леткум рачки (макс. 300W)
  • Компатибилна со сите Weller 200W рачки за лемење и за одлемување
  • Има компресор и генератор на топол воздух
  • Копче за нагодување на работната температура
  • ECO копче за “sleep mode”
  • ESD заштита


Основен комплет:

  • WP80 рачка за лемење со држач
  • DSX80 рачка за одлемување со држач


      
      

 

Број на канали
2
Вградена подршка за:
Лемење
Одлемување
Топол воздух
Моќност 300 W
ESD заштита
Да
Врска со компјутер
Не
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.