Skip Navigation Links.

2-канална работна станица

WEL.WR2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053377699N

Работна станица со 2 канали со вкупна моќност од 300W и можност за приклучување на рачки за лемење/одлемување и топол воздух.

92.834 ден
(вклучено ДДВ): 14.161,12 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WR2 - Дигитална 2-канална станица наменета за напредни електронски поправки со два независни канали наменети за приклучување на различни работни рачки. Поседува вграден компресор за топол воздух и турбина за приклучување одлемувач.

Карактеристики:

  • Два независни канали и автоматско препознавање на леткум рачката
  • Истовремена употреба на двете леткум рачки (макс. 300W)
  • Компатибилна со сите Weller 200W рачки за лемење и за одлемување
  • Има компресор и генератор на топол воздух
  • Копче за нагодување на работната температура
  • ECO копче за “sleep mode”
  • ESD заштита

 

Вклучено: WR2 работна станица, кабел за напојување и упатство за употреба.

Број на канали
2
Вградена подршка за:
Лемење
Одлемување
Топол воздух
Моќност 300 W
ESD заштита
Да
Врска со компјутер
Не
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.