Skip Navigation Links.

3-канална работна станица

WEL.WR3M
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053366699N

Работна станица со 3 канали, со вграден компресор за топол воздух и одлемувачи и  вкупна моќност 360W.

152.189 ден
(вклучено ДДВ): 23.215,27 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WR3M е комбинирана станица со 3 независни канали за истовремено користење на 3 алатки за лемење/одлемување топол воздух.
Прецизната контрола на температурата на врвот за лемење се постигнува со помош на супер-квалитетниот сензор, специјалната технологија за пренос на топлина и технологијата за дигитална контрола. Брзата аквизиција на измерените температури ја подобрува прецизноста на температурата и дава оптимален динамички опсег на температурата при работа.


Карактеристики:

 • Автоматска детекција на алатките кои се приклучени и активација на соодветните параметри за контрола
 • Сите алатки од Weller вклучувајќи ја и HAP 200 може да се приклучат
 • Дигитална контрола на температурата
 • Опција за внесување на офсет вредности
 • Програмибилна редукција на температурата
 • Standby и Lock функции
 • Вградена пумпа за топол воздух
 • Антистатички дизајн во согласност со ESD стандардите
 • Различни поврзувања на уредот за изедначување на потенцијал
 • Функција за калибрација за потребите на купувачот
 • USB порта за контрола, евалуација и документирање преку компјутер
 • Дополнителен канал за вакуум за работа со електронски компоненти

 

Комплетот е составен од: WR3M, кабел за напојување, упатство за употреба.

 

Број на канали
3
Вградена подршка за:
Лемење
Одлемување
Топол воздух
Подигнувач на компоненти
Моќност 420 W
ESD заштита
Да
Врска со компјутер
Да
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.