Skip Navigation Links.

2-канална работна станица во комплет

WEL.WXD2020
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053429699N

Работна станица со 2 канали и вкупна моќност 200W, во комплет со рачка за лемење и рачка за одлемување со дисплеј на допир.

101.460 ден
(вклучено ДДВ): 15.476,95 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WXD2020 - Дигитална 2-канална станица наменета за напредни електронски поправки со два независни канали наменети за приклучување на различни работни рачки. Поседува компресор за приклучување одлемувач. Во основниот комплет доаѓа со рачки за лемење и одлемување.

 

Карактеристики:

  • Два независни канали и автоматско препознавање на леткум рачката
  • Истовремена употреба на двете леткум рачки (макс. 200W)
  • Вграден компресор
  • Нагодување на работната температура преку LCD дисплејот кој е осетлив на допир
  • ESD заштита
  • USB интерфејс за поврзување со компјутер
  • USB порта за мемориски стик

Основен комплет:

  • WXP120 set - рачка за лемење со држач
  • WXDP120 set - рачка за одлемување со држач
Број на канали
2
Вградена подршка за:
Лемење
Одлемување
Моќност 200 W
ESD заштита
Да
Врска со компјутер
Да
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.