Skip Navigation Links.

3-канална работна станица

WEL.WXR3031
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053502699N

Повеќенаменска комбинирана станица за лемење, одлемување и работа со топол воздух.

224.099 ден
(вклучено ДДВ): 34.184,59 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WXR3031 e повеќенаменска комбинирана станица за лемење,одлемување и работа со топол воздух. Трите независни канали можат да работат во исто време, секој од нив може да се нагоди на различна температура во зависност од потребата. На дисплејот се прикажува температурата на секој од каналите истовремено, со тастерите на предниот панел може да се вклучи/исклучи, како и да се менува температурата. Станицата за лемење има вградени 2 пумпи кои се користат за работа со топол воздух, како и за генерирање на вакуум за рачките за одлемување и вакуумскиот подигнувач на компоненти.

 

Карактеристики:

 • Моќност: 420W
 • Точност на температурата: лемење и одлемување ±9°С, ±30°С за топол воздух
 • USB приклучок за инсталирање на нов софвтвер, мониторинг и конфигурација на параметрите
 • Дисплеј 240 x 88 точки со позадинско осветлување
 • Заштитна класа I, антистатичко куќиште
 • Пумпа за воздух: максимален вакуум: 0,7bar, максимален проток: 18l/мин, топол воздух: 15l/мин
 • Дополнителна вакуум пумпа: максимален вакуум: 0,7bar, максимален проток: 18l/мин

Комплетот содржи:

 • WXR3 повеќенаменска станица
 • WXHAP200 - 200W рачка за топол воздух
 • WXDP120 - 120W рачка за одлемување
 • WXP120 - 120W рачка за лемење
 • WVP - вакуумски подигнувач на компоненти и упатство за користење.

 

 

Број на канали
3
Вградена подршка за:
Лемење
Одлемување
Топол воздух
Подигнувач на компоненти
Моќност 420 W
ESD заштита
Да
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.