Аудио преклопник

CMP-SWITCH17
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG

Аудио преклопник помеѓу слушалки и звучници.

375 ден
(вклучено ДДВ): 57,2 ден
на лагер
w

Аудио преклопник со кој ќе може да преклопувате помеѓу слушалки и звучници со само едно копче. Преклопникот има две копчиња и еден потенциометар. Едно копче е за вклучување и исклучување на микрофонот, другото за одбирање на слушалки или звучници и потенциометар за контрола на звукот. Преклопникот има две кабелчиња со 3.5 mm стерео конектори (машки) и три 3.5mm конектори (женски) за приклучување на микрофон, звучници и слушалки. Покрај ова има и конектор за “handsfree”.

 

Карактеристики:

  • Влез: 1x 3.5mm машки конектор + 1x 3.5mm женски конектор
  • Излез: 1x 3.5mm машки конектор +1x 2.5mm + 2x 3.5mm женски конектори
  • Контрола на глас
  • Копче за прекинување на звукот
  • Опција за вклучување и исклучување на микрофонот
Конекција
3.5mm
Боја
 сива
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.