USB слушалки со микрофон

CMP-HEADSET170
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG

Стерео слушалки со микрофон со USB приклучок и бас вибрации.

830 ден
(вклучено ДДВ): 126,61 ден
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w

Овие слушалки со микрофон имаат големи и меки ушни перничиња, а се приклучуваат на USB порт на компјутер. Обезбедуваат кристално чист звук и тежок бас. Слушалките имаат контрола за јачината на звукот, контрола за бас вибрации и копче за исклучување на микрофонот. Комфорниот држач се прилагодува.

 

Карактеристики:

  • Фреквентен опсег на слушалки: (20 - 20000)Hz
  • Конекција: USB
  • Чувствителност на микрофон: 58dB
  • Номинална импеданса: 32 Ω
  • Чувствителност: 105dB
  • Должина на кабел: 2m
Фреквентен опсег на слушалки 20 - 20000 Hz
Номинална импеданса 32 Ω
Чувствителност 105 dB
Чувствителност на микрофон 58 dB
Аудио конекција
USB
Должина на кабел 2 m
Тежина 278 g
Боја
 црна
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.