Skip Navigation Links.

DC-DC конвертор

P.SUP.RTS30
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KERT

DC-DC конвертор од 24V на (3-13.8)V, 1A.

187 ден
(вклучено ДДВ): 28,53 ден
На лагер
w

Овој конвертор за напојување се користи секаде каде што има достапен напон помеѓу 12V и 28V, а е потребен стабилизиран DC напон. Има заштита од куса врска и преоптоварување. RTS моделите имаат алуминиумска обвивка и LED индикација. Поврзувањето е едноставно. 


Карактеристики:

  • Излезен напон: (3, 4.5, 6, 7.5, 9, 13.8)V-DC
  • Влезен напон: (12-28)V-DC
  • Излезна струја: 1A
  • Струјна заштита: 1.5A
  • Димензии: (35x115x80)mm
Влезен напон 12 - 28 V-DC
Излезен напон
3 V-DC
4.5 V-DC
6 V-DC
7.5 V-DC
9 V-DC
13.8 V-DC
Излезна струја 1 A
Димензии 35x115x80 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.