Skip Navigation Links.

DC-DC конвертор

HQ-CONV.DC20A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ

DC-DC конвертор од 24V на 12V, 20A.

2.650 ден
(вклучено ДДВ): 404,24 ден
На лагер
w

Конвертор за напојување за поврзување на опрема од 12V на батерија од 24V. Конверторот има осигурувач и заштита од краток спој, прегревање и преоптоварување. Има Е-марк кој е задолжителен од Октомври 2002 година.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: (20-30)V-DC
  • Излезен напон: 13.8V-DC
  • Излезна струја: 20A
  • Излезна моќност: 240W
Влезен напон 20 - 30 V-DC
Излезен напон
13.8 V-DC
Излезна струја 20 A
Димензии 120x73x73 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.