Skip Navigation Links.

Tестер на акумулаторски батерии

FLUKE BT510
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Tестер/анализатор на батерии наменет за испитување, тестирање и комплетна анализа на исправноста на акумулаторски батерии или банки на батерии кај системите за резервно напојување.

233.387 ден
(вклучено ДДВ): 35.601,41 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 510 e тестер/анализатор наменет за одржување, испитување и тестирање на акумулатори или банки на батерии кои се користат за системи за резервно напојување. Изведува повеќе типови на тестови: од наједноставни како напон или отпорност, па се до тестови за проценка на состојбата на акумулаторот.

 

Карактеристики:

 • Мерење на внатрешна отпорност на батеријата со подрачја: 3mΩ, 30mΩ, 300mΩ, 3000mΩ
 • Мерење на DC напон со подрачја: 6V, 60V, 600V, 1000V
 • Мерење на АС напон со подрачје до 600V (45Hz do 500Hz)
 • Мерење на DC и АС струја до 400А со дополнителна клешта i410
 • Мерење на брум (Ripple) во напон со подрачја: 600mV, 6000mV
 • Мерење на фреквенција (при мерење на VAC и ААС) до 500Hz
 • Автоматско или мануелно испитување на сет батерии со автоматско снимање на мерни резултати  за напонот и отпорноста (со вклучената BTL10 испитна сонда)
 • Автоматско снимање на сите мерни резултати од тестовите и можност за нивен приказ на дисплеј пред пренос на компјутер
 • Брзо нагодување на мерните параметри  и комбиниран визуелен и звучен аларм за спречување на грешките при конфигурација
 • Можност за нагодување на повеќе референтни или мали вредности на отпорноста и напонот и симултана споредба со измерените вредности на дисплејот на уредот
 • Робустна коаксијана двополна мерна сонда (Келвинови сонди) со далечинска контрола SAVE за снимање на мерните резултатите за намалување на времето на мерење и ја подобрува ефикасноста на мерењето
 • Испитни сонди со посебни додатоци за испитување на ќелии кои се на блиско растојание
 • Брза споредба на трендот на измерените големини (Trend), анализа на мерните резултати и изработка на извештаи со програмскиот пакет FlukeView
 • Автономија на батерија: до 8 часа работа
 • USB интерфејс
 • Заштита од пад од висина 1m
 • IP40 заштита од влага и прашина
 • CAT III 600V сигурносен стандард

Комплетот содржи:

 • Fluke BT521 тестер
 • BTL10 комплет испитни сонди (црвена + црна)
 • TL175 мерни сонди (црвена + црна)
 • BTL_A адаптер
 • BP500 Li-Ion батерија
 • BC500 AC извор за напојување/полнач на батерија
 • BCR нулта калибрациона плочка
 • Врвка за носење на рамо
 • TPAK додаток за закачување на метална подлога
 • USB кабел
 • FlukeView® Battery Management програмски пакет
 • C500S торба за инструмент и прибор
 • Резервни осигурачки  (2×)
 • Упатство за употреба

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.