Skip Navigation Links.

DC UPS модул

DEL-DRU24V40A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DELTA PSU
Код од Произв.: DRU-24V40ABN

DC UPS модул 24V 40A.

5.856 ден
(вклучено ДДВ): 893,29 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

DRU-24V40ABN CliQ II DC-UPS модулот е дизајниран да поддржи 24V систем со излез до 40A и back up време од 4.5 минути за 15AH капацитет на батеријата. Нуди широк опсег на влезен напон од 24-28V и широк опсег на работна температура од -20°C до +60°C. Овој уред доаѓа со безпотенцијални контакти за сигналите за менаџмент на  батеријата и LED индикатор за статусот на батеријата. Солидното и компактно алуминиумско куќиште е отпорно на шок и вибрации согласно IEC 60068-2.

 

Излез:

 • Номинален излезен напон: 24V
 • Номинална излезна струја: 40A
 • Опсег на излезниот напон: 23-28Vdc
 • Пад на напон (Vin и Vout):
  • Режим на полнење: 0V помеѓу DC влезот кон потрошувачот
  • Работен режим: 0.1V помеѓу батеријата и потрошувачот @ 40A оптоварување

Влез:

 • Номинален DC влезен напон: 24Vdc
 • Опсег на DC влезен напон: 24-28Vdc
 • Влезна струја: Режим на полнење: 2.0 ± 1A
 • Ефикасност при 100% оптоварување:
  • Режим на полнење: > 70.0%
  • Работен режим: >99.0%
 • Време на полнење: < 3 hr ± 1 hr за батерија 24V/15AH

Караактеристики:

 • Алуминиумско куќиште отпорно на корозија
 • Одговара на 24V системи до 40A
 • Вграден дијагностички мониторинг DC OK, Discharge и Battery Fail со релејни контакти
 • LED индикатор за DC OK, Battery Fail, DC Input, Battery Reverse Polarity и Battery Discharge
 • Висок MTBF > 500,000h по Telcordia SR-332
 • Широк опсег на работна температура од -20°C до +60°C
 • Конформална облога на печатената плочка за заштита од хемиски загадувачи и прашина
 • Димензии: (121x50x117.3)mm
 • Тежина: 0.60kg
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.