Skip Navigation Links.

CliQ II Инфраструктурен Модул

DEL-DRR20N
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DELTA PSU
Код од Произв.: DRR – 20N

CliQ II Инфраструктурен Модул, 20A.

3.522 ден
(вклучено ДДВ): 537,25 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Новиот CliQ II Инфрастрктурен Модул DRR 20N овозможува променлив влезен и излезен напон од 22-60V, широк температурен опсег од -40°C до 80°C. Дизајнирани за работа во груби индустриски средини. Робустен, во компактно алуминиумско куќиште отпорно на потреси и вибрации според IEC60068-2-6 стандардот. Поради широкиот влезно-излезен спектар на напонот од 22 до 60Vdc, CLIQ II инфраструктурниот модул овозможува поддршка на напојувањето при паралелна работа. Модулот за DRR има алармен релеен контакт како индикатор.

 

Карактеристики:

  • Номинален излезен напон: 24V
  • Номинална излезна струја: 20A
  • Пад на напон (Vin и Vout): Типичнo 0.65V
  • Номинална Влезен напон: 24-48 Vdc
  • Влезен напон Опсег: 22-60 Vdc
  • Ефикасноста при 100% оптоварување:> 97% типично
  • Реле -индиректен аларм
  • Вграден 2-канален DC-ОК сигнал
  • Димензии: (121x50x122.1)mm
  • Тежина: 0,38kg
Влезен напон 22 - 60 V
Излезна струја 20 A
Температурен опсег -40 - +80 °C
Димензии 121 x 50 x 122.1 mm
Тежина 375 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.