Skip Navigation Links.

DC-DC конвертор

MEW-SD-25B-24
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MEAN-WELL

DC-DC конвертор од (19-36)V на 24V, 1.1A.

2.069 ден
(вклучено ДДВ): 315,61 ден
На лагер
w

Конвертор за напојување за поврзување на уреди од 24V на извор од (19-36)V.

 

Карактеристики:

  • Влезен напон: (19-36)V-DC
  • Излезен напон: 24V-DC
  • Излезна струја: 1.1A
  • Излезна моќност: 26.4W
  • Заштита од краток спој, пренапон и преоптоварување
  • Вграден EMI филтер, ниско ниво на бучава
  • Тестирано под 100% полно оптоварување
Излезен напон 23 - 30 V
Влезен напон 19 - 36 V
Излезна струја 1,1 A
Температурен опсег -10 - +60 °C
Димензии 97x99x36 mm
Тежина 380 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.