Универзален адаптер за напојување во автомобил

P.SUP.NBC-BL
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ

Универзален адаптер за напојување во автомобил за лаптопи.

400 ден
(вклучено ДДВ): 61,02 ден
Беспл. Испор.
w

Универзален адаптер за напојување во автомобил за лаптоп.

Погоден за повеќето модели. Исто така погоден за голем дел на друга опрема со можност за регулација на излезниот напон помеѓу 15 и 24V-DC. Вклучени 8 различни излезни конектори за напојување.

 

Карактеристики:

 • Влезен напон: 12V-DC
 • Излезен напон: 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24V-DC
 • Излезна струја: макс. 3.3A
 • Димензии: (45x28x95)mm
 • Тежина: 186g

Конектори за напојување:

 • 1.75x1.7mm
 • 3.5x1.35mm
 • 4x1.7mm
 • 5.5x2.1mm
 • 5.5x2.5mm
 • 5.5x3mm
 • 6.3x3mm
 • 6.5x4.4mm
Максимална моќност 50 W
Влезен напон 12 V
Излезен напон
15 V
16 V
17 V
18 V
19 V
20 V
21 V
22 V
23 V
24 V
Излезна струја 2.1 - 3.3 A
Димензии 145x55x230 mm
Тежина 305 g
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.