DC Напојување

DEL-DRP48V240W1B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DELTA PSU
Код од Произв.: DRP048V240W1BN
Индустриско Напојување, DIN Шина, 48 VDC, 5 A, 240 W, Delta
10.567 ден
(вклучено ДДВ): 1.611,92 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

CliQ II серијата на 1-фазни напојувања за монтажа на DIN шина исто така нуди излезен напон и од 48V. Овие производи се вградени во солидно и лесно алуминиумско куќиште кое е отпорно на шокови и вибрации согласно со IEC 60068-2 стандардот. Оваа серија на 1-фазни напојувања работи во широк температурен опсег од -25°C до +80°C и широк опсег на влезни напони од 85Vac до 264Vac, без деградација на моќноста во целиот опсег. Друга добра карактеристика е конформалната облога на плочката (PCBA) која овозможува одредени модели да бидат ATEX и Class I, Div 2 сертифицирани за употреба на опасни локации. Дизајнот е во согласност со IEC/EN 61000-3-2 стандардот за емисија на струјни хармоници.

 

Излез:

 • Номинален излезен напон: 48V
 • Опсег на промена на излезниот напон: 48-56Vdc
 • Номинална излезна струја: 5A
 • Излезна моќност: 240W
 • Напонска регулација: < 0.5% typ. (@ 85-264 Vac влез, 100% оптоварување)
 • Струјна регулација: < 1% typ. (@ 85-264 Vac влез, 0-100% оптоварување)
 • Време на вклучување: < 1000ms @ номинален влез (100% оптоварување, 25°C)
 • Време на задршка: > 20ms @ 115Vac & 230Vac (100% оптоварување, 25°C)
 • Динамички одзив: ±2% @ 0-100% оптоварување
 • Вклучување со капацитивен товар: 10000µF Max

 

Влез:

 • Номинален влезен напон: 100-240Vac
 • Опсег на влезен напон: 85-264Vac ( 120-375 Vdc )
 • Номинална влезна фреквенција: 50-60Hz
 • Опсег на влезна фреквенција: 47-63Hz
 • Влезна струја: < 2.50A @ 115Vac; < 1.3A @ 230Vac
 • Ефикасност при 100% оптоварување: > 90.0% @ 115Vac; > 92.0% @ 230Vac
 • Максимална стартна струја: < 35A @ 115Vac & 230Vac
 • Фактор на моќност: > 0.96 @ 115Vac; > 0.90 @ 230Vac
 • Струја на истекување: < 1mA @ 240Vac

 

Карактеристики:

 • Универзален AC влезен напон
 • Моќноста нема да падне за целиот опсег на влезен напон
 • Power Boost од 150% за 5 секунди
 • Ладен старт на екстремно ниски температури од -40°C
 • Конформална облога на електронската плочка (PCBA) за заштита против прашина и хемиски загадувачи
 • ATEX и Class I, Div 2 сертифициран за употреба на опасни локации
 • Заштити од Пренапони/Преоптоварување/Прегревање/Куса врска
 • IP20 заштита
 • Димензии: (121x85x124.1)mm
 • Тежина: 0.96kg
Тип
DIN
Излезен напон 48 V
Излезна струја 5 A
Моќност 240 W
Опсег на промена на излезниот напон 48 - 56 V
Влезен напон 85 - 264 V
Напонска регулација 0,5 %
Струјна регулација 1 %
Заштита
Преоптоварување
Пренапони
Прегревање
Димензии 121 x 85 x 124.1 mm
Работна температура -20 - 85 °C
Ефикасност 92 %
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.