DC Напојување

DEL-DRP24V120W2B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
DELTA PSU
Код од Произв.: DRP-24V120W2BN
Индустриско Напојување, DIN Шина, 24 VDC, 5 A, 120 W, Delta
8.817 ден
(вклучено ДДВ): 1.344,97 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

CliQ II напојувањата за монтажа на DIN шина нуди и модел наменет за двофазни 2 x 180-550Vac (за L-L) или монофазни 180-305Vac (за L-N) системи со 24V/5A излез. DRP-24V120W2BN има безбедносни одобрувања за монофазен и двофазен влез во согласност со IEC/EN/UL 60950-1 и UL 508 безбедносните стандарди. Напојувањето има широк опсег на AC влезни напони за монофазни или двофазни системи. Оваа карактеристика го штити напојувањето од оштетување доколку случајно се приклучи на двофазен систем. Другите предности вклучуваат намален број на екстерни компоненти за заштита на влезот и побрза инсталација бидејќи конекцијата е двофазна. Уредот работи во широк опсег на работни температури од -30°C до 70°C со 2-фазна или 3-фазна апликација (за L-L). Конформална облога е поставена на печатената плочка за заштита од прашина и хемиски загадувања, за да ги издржи грубите индустриски услови. Други безбедносни одобрувања исто така се вклучени.

 

Излез:

 • Номинален излезен напон: 24V
 • Опсег на промена на излезниот напон: 24-28Vdc
 • Номинална излезна струја: 5A
 • Излезна моќност: 120W
 • Напонска регулација: < 0.5% typ. (@ 200-550 Vac влез, 100% оптоварување)
 • Струјна регулација: < 1% typ. (@ 200-550 Vac влез, 0-100% оптоварување)
 • Време на вклучување: < 2500ms @ номинален влез (100% оптоварување, 25°C)
 • Време на задршка: >10ms @ 2 x 230Vac, > 50ms @ 2 x 400Vac (100% оптоварување)
 • Динамички одзив: ±5% @ 0-100% оптоварување
 • Вклучување со капацитивен товар: 5000µF Max

 

Влез:

 • Номинален влезен напон: 200-500Vac
 • Опсег на влезен напон: 180-550Vac; 254-780Vdc
 • Номинална влезна фреквенција: 50-60Hz
 • Опсег на влезна фреквенција: 47-63Hz
 • Влезна струја: < 1.20A @ 2 x 230Vac, < 0.65A @ 2 x 400Vac
 • Ефикасност при 100% оптоварување: > 90.0% @ 2 x 400Vac
 • Максимална стартна струја: < 50A @ 2 x 200Vac & 2 x 500Vac
 • Струја на истекување: < 3.5mA @ 500Vac

 

Карактеристики:

 • Дизајниран за монофазен 180-305Vac (за L-N) или 2 од 3-фазен систем 2 x 180-550Vac (за L-L) или 254-780Vdc
 • Компактно алуминиумско куќиште заштитено од корозија
 • Висока ефикасност > 90.0% и Power Boost од 120% за 3 секунди
 • Вградена заштита со константна струја при преоптоварување
 • Вграден DC OK контакт
 • Конформална облога на електронската плочка (PCBA) за заштита против прашина и хемиски загадувачи
 • Заштити од Пренапони/Преоптоварување/Прегревање/Куса врска
 • Димензии: (124x40x117)mm
 • Тежина: 0.62kg
Тип
DIN
Излезен напон 24 V
Излезна струја 5 A
Моќност 120 W
Опсег на промена на излезниот напон 24 - 28 V
Влезен напон 180 - 780 V
Напонска регулација 0,5 %
Струјна регулација 1 %
Заштита
Преоптоварување
Пренапони
Прегревање
Димензии 124 x 40 x 117 mm
Работна температура -30 - 70 °C
Ефикасност 90 %
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.